Трговија на големо Microbulk системи-Мини резервоар - фабрика и производители | Joisea

Microbulk системи-Мини резервоар

Краток опис:

Мини резервоар

Категорија: резервоар

Капацитет: 900 литри до 3.000 литри. 237 литри - 792 литри
на притисок: 350 -500 PSI

карактеристики:
1. Пренослив употреба при ниски температури единици за LIN, LOX ензимот, Lar, и LCO2 услуги

2. Ефикасно супер изолација за оптимални перформанси

3. нерѓосувачки челик систем единствена поддршка, заедно со superinsulation гарантира најдобар термичките перформанси во опсегот

4. Ергономски дизајниран цевки распоред за олеснување на пристапот, работење и одржување

5. вакуум сонда вентил & цевка мерач со заштитна капа

6. Внатрешна сад и надворешниот сад на аустенитно нерѓосувачки челик

7. полиран челик надворешниот сад за издржливост и естетиката

8. поцинкувана база палета обезбедувајќи лесна употреба со виљушкар

9. Практично ракување во празна состојба со виљушкар, мобилни кран, синџир макара или над главата кран.

10. Идеален за примена "привремен корисник точка"

11. Посебен дизајн обезбедува ниска загуби полнење

12. 4 "мерач (100 mm) ниво мерач и притисок

13. проток diverter вентил обезбедува изолација сигурносен вентил функција за одржување

14. Граѓанскиот основа не од суштинско значење како единици можат да бидат поставени на ниво / хард површини

15. Вграден изпарител калеми за снабдување на постојан притисок гас стапка континуиран проток

16. нерѓосувачки челик кревање куки на врвот и корозија идентификација тагови бесплатно вентил

17. тенкови се опремени со посебна регулатори за градење на притисок и економајзер

опции:

 • Надворешно изпарител за високата стапка на проток
 • Алтернативен марки на вентили и мерачи
 • Висок / низок алармот на мерачи ниво

 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно

детали за производот

Тагови производ

опции:

 • Надворешно изпарител за високата стапка на проток
 • Алтернативен марки на вентили и мерачи
 • Висок / низок алармот на мерачи ниво

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас